• TURNIEJ KOSZYKÓWKI NA 20-LECIE WSTĄPIENIA POLSKI DO UNII EUROPEJSKIEJ.

          • Na dzień przed rocznicą wstąpienia Polski do UE, w Hali naszje Szkoły zagraliśmy „w Kosza”.
            Do rywalizacji przystąpiły zespoły: PORTUGALIA (Płucienniczak Andrzej, Adamek Wojcech, Stróżyk Krzysztof, Galeja Franciszek), WATYKAN (Nowicki Franciszek, Walczak Wojciech, Rudyński Jakub, Półtoraczyk Bartłomiej), KOSOWO (Maciejczyk Joachim, Krause Olaf, Stachowiak Marcin, Wojtkowiak Kamil), SAN MARINO (Kaniewski Aleksander, Gabryelczyk Maciej, Dąbrowski Tomasz, Wawrów Erwin), CYPR (Figielek Adrian, Figielek Bartosz, Szulc Paweł, Rochowiak Mateusz), FINLANDIA (Frońda Dominik, Krzyżyński Kacper, Krzyżaniak Witold, Mikołajczyk Konrad) i POLSKA (Wajnert Bartosz, Mikstacki Jakub, Ratajczak Kamil, Dubisz Filip). Klasyfikacja końcowa:
            1. Cypr
              2. San Marino
                3. Finlandia
                  4. Watykan
                    5. Kosowo
                      6. Portugalia
                       7. Polska

          • Pożegnanie maturzystów 2024

          • Ile razem dróg przebytych…….

            26 kwietnia 2024 roku uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów klas maturalnych – ROCZNIK 2024.

            Było uroczyście, wzruszająco i zabawnie.

            Były świadectwa z wyróżnieniem i listy gratulacyjne.

            Były nagrody za bardzo wysokie wyniki w nauce, konkursy i działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.

            Były też wspomnienia na zdjęciach i filmach.

             

            Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć, by powspominać tamte chwile.

          • Drzwi Otwarte w naszej szkole.

          • W miniony piątek uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej. . Spotkania miały formę spacerów po naszej szkole pod przewodnictwem uczniów. Można było zobaczyć poszczególne pracownie, liczne tematyczne pokazy uczniowskie, bazę dydaktyczną szkoły oraz porozmawiać z nauczycielami pracującymi w placówce. Swoją ofertę przedstawił również zaprzyjaźniony z naszą szkołą Ochotniczy Hufiec Pracy oraz pracownicy firmy z branży TLS Turbańscy sp. z o.o.

          • Zdobywamy Rogalin

          • 26 marca 2024 roku uczniowie klasy I liceum i czterech uczniów z klasy I technikum wraz z nauczycielami Michałem Świątkiewiczem i Dominikiem Waleńskim wybrali się do Rogalina (Muzeum Pałac w Rogalinie). 

            Podczas wizyty w Muzeum młodzież została oprowadzona po pałacu przez przewodnika (poznała bliżej historię tego miejsca). Następnie uczestniczyła w warsztatach pt. "O modzie i obyczajach w XIX wieku" (młodzież mogła m.in. przymierzyć stroje z tego okresu, wykonać kolorowe wachlarze, poznać panujące obyczaje w tym okresie). Uczniowie zwiedzili następnie Parowozownię. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po przypałacowym ogrodzie i parku

          • Wagary z Przyrodą

          • Uczniowie maturalnych klas ZSOiZ w Pogorzeli pierwszy dzień tegorocznej wiosny, czyli 21 marca 2024 r., spędzili na „Wagarach z Przyrodą” zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Tego dnia gmach BIOCENTRUM UP gościł uczniów szkół średnich z całego regionu.

            Podczas zajęć warsztatowych i pokazów prezentowano młodzieży, czym pracownicy i studenci Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii zajmują się na co dzień. Uczestnicy mogli poznać wszystkie funkcjonujące na wydziale katedry, wśród nich te reprezentujące nauki z zakresu agronomii, biotechnologii, genetyki, gleboznawstwa czy łąkarstwa. Swoje stanowiska miały też Koło Naukowe Studentów Biotechnologii „Operon” czy Koło Naukowe Rolników.

            Wyjazd pogorzelskiej młodzieży na „Wagary z Przyrodą” został zorganizowany w ramach doradztwa zawodowego, by przybliżyć tematykę dydaktyczną oraz badawczą realizowaną na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii UP i być może ułatwić uczniom podjęcie decyzji, co do własnej przyszłości – uczelnia oferuje młodzieży wiele interesujących kierunków studiów.

          • PIŁKARSKIE POWITANIE WIOSNY 2024.

          • Równolegle z turniejem warcabowym, rozegrany został Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej.
            Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne, po których nastąpiła faza finałowa. Łącznie, dzisiejszego dnia w Sali Gimnastycznej ZSOiZ, rozegrano 17 spotkań.
            Klasyfikacja końcowa:

            1.miejsce - FC GUMIENICE: Kaniewski Aleksander, Gabryelczyk Maciej, Galeja Franciszek, Gruchot Jakub, Mikstacki Meteusz, Mróz Jędrzej.
            2.miejsce - CHROMOSOM KOŚCIAN: Stachowiak Marcin, Wojtkowiak Kamil, Krause Olaf, Ryczkowski Patryk, Reisner Szymon, Maciejczyk Joachim, Łagódka Maciej.
            3.miejsce - OMNIBUSY: Ratajczyk Kuba, Andrzejewski Filip, Śmiechowaki Filip, Dorsz Bartosz, Szymański Wiktor, Płaczkiewicz Eryk.
            4.miejsce - ZA 7 MINUT GREJPFRUT: Foltynowicz Bartosz, Talkowski Oskar, Walkowiak Jonasz, Święch Jakub, Skrzypczak Stanisław, Rolnik Jakub, Dymarski Tomasz, Grzelczak Kacper.
            5.miejsce - REAL ŁUKASZEW: Wojtkowiak Piotr, Wawrów Erwin, Poślednik Szymon, Rochowiak Tomasz, Gazda Miłosz, Dąbrowski Tomasz, Sieński Bartosz.
            6.miejsce - CIEPLE CHLOPCY: Rudyński Jakub, Walczak Wojciech, Nowicki Franciszek, Mikstacki Jakub, Stróżyk Krzysztof, Matelski Adrian, Adamek Wojciech.

          • WZOREM FARAONA TETA ZAGRALIŚMY W WARCABY

          • W pierwszym dniu wiosny w naszej szkole odbył się turniej w warcaby, jednej z najstarszych gier planszowych. Wbrew pozorom emocje towarzyszyły uczestnikom od pierwszej do ostatniej partii. Najlepszymi warcabistami okazali się:
            I – Patrycja Maszkowska 2 T
            II - Bartosz Wajnert 1 T
            III - Dawid Wolny 1 T,
            IV - Adrian Konopka 1 LO,
            V - Kamil Ratajczak 1 T
                                                                                                                      ~ wpn~

          • WYCIECZKA DO STOLICY WIELKOPOLSKI

          • 12 marca 2024 uczniowie klasy III liceum i technikum, pod czujnym okiem opiekunek wyjazdu Arlety Pęcak i Beaty Mazurek, wybrali się na dwuetapową wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Muzeum Broni Pancernej (galeria w artykule poniżej).

            Natomiast drugim - spacer po Poznaniu z przewodnikiem.

            Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starego Rynku, który jest trzecim co do wielkości rynkiem w Polsce. Około godziny 12 zatrzymaliśmy się przy renesansowym  ratuszu – symbolu Poznania, uznawanego za najpiękniejszy ratusz w Polsce. O godzinie 12:00 z wieży rozlega się hejnał, a obok zegara pojawiły się dwa koziołki. Chodząc wokół rynku podziwialiśmy piękne i kolorowe kamieniczki. Następnie przeszliśmy do kościoła farnego. Wnętrze kościoła zrobiło wrażenie na zwiedzających. Kilka kroków dalej na Placu Kolegiackim spotkaliśmy dwa trykające się koziołki. W następnej kolejności zajrzeliśmy do Zamku Piastowskiego, w którym powstało pierwsze godło narodowe. Skorzystaliśmy z okazji, że w zamku znajduje się wieża widokowa i weszliśmy, żeby podziwiać panoramę miasta Poznania. Na koniec przejechaliśmy na Ostrów Tumski, czyli Wyspę Katedralną. To miejsce, gdzie powstał najstarszy z dotychczas odkrytych kościołów w Polsce. To także siedziba pierwszego polskiego biskupstwa wraz najstarszą katedrą w kraju, która powstawała jeszcze w czasach Mieszka I. Na tyłach katedry znajduje się most bp Jordana, tzw. most zakochanych, po przekroczeniu którego weszliśmy na Śródkę – średniowieczną osadę. I …wróciliśmy zadowoleni z powrotem do Pogorzeli.

          • MUZEUM BRONI PANCERNEJ W POZNANIU

          • Po raz kolejny w ramach innowacji pedagogicznej młodzież ZSOiZ w Pogorzeli wybrała się na wycieczkę do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

            W każdym z czterech pawilonów uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej połączonej ze zwiedzaniem wystawionych pojazdów pancernych różnego typu.

          • Byliśmy w fabryce Volkswagena we Wrześni

          • 1 marca 2024 r. uczniowie ZSOiZ Pogorzela uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej, której celem była fabryka samochodów Volkswagen we Wrześni.

            Podczas zwiedzania fabryki uczniowie poznali historię i strategię firmy oraz mogli zobaczyć poszczególne etapy produkcji samochodu Volkswagen Crafter. Zakład jako jedyny na świecie produkuje właśnie ten model auta. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele Dominik Waleński i Wojciech Nowak.

          • Studniówka 2024

          • Dnia 10 lutego w 2024 w restauracji ,,Impresja" w Borku Wielkopolskim zebrali się tegoroczni maturzyści wraz z nauczycielami, osobami towarzyszącymi oraz przedstawicielami rodziców na tradycyjnym balu studniówkowym. Część oficjalną uświetniły przemowy władz szkoły oraz gminy: pana Jarosława Adamczaka (dyrektora ZSOiZ w Pogorzeli), pana Piotra Curyka (burmistrza  Pogorzeli), pani Darii Wyzuj (przewodniczącej Rady Miejskiej w Pogorzeli) oraz pani Andżeliki Powidzkiej (przewodniczącej Rady Rodziców). Wszyscy życzyli abiturientom lekkiego pióra na maturze oraz szczęścia na egzaminach zawodowych, a także sumienności w przygotowaniach do majowych zmagań. Na podziękowania i pożegnania przyjdzie jeszcze czas - tego wieczoru każdy się bawił i miło spędził czas!

          • Uczniowie III klasy branżowej z certyfikatem ukończenia kursu BEZPIECZNE PRAKTYKI I ŚRODOWISKO.

          • 13 i 14 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 3 Branżowej wzięli udział w programie Bezpieczne praktyki i środowisko. Podczas spotkań on-line poznawali zagadnienia Prawa pracy, Istoty bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto przypadki losowe podczas odbywania praktyk zawodowych, staży i pracy. Dodatkowo poruszano zagadnienia zagrożeń wypadkowych i zagrożeń dla zdrowia w pracy. Kurs zorganizowany był przez Polską Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych z siedzibą w Poznaniu.