• Andrzejkowo ;)

• Hey, dzisiaj w naszej szkółce świętowaliśmy Andrzejki. Jak to w szkole był wykład, była prezentacja, był sprawdzian (quiz), były wróżby i coś słodkiego-niezdrowego i tak minęły nasze Andrzejki. Kto nie był niech żałuje.

• Alarm przeciwpożarowy

• Jak zachować się podczas alarmu w szkole? Ćwiczymy.

W dniu dzisiejszym o godzinie 10.00 rozległ się sygnał alarmowy w Zsoiz Pogorzela. Ćwiczyliśmy, jak należy zachować się podczas alarmu przeciwpożarowego .

W trosce o nasze bezpieczeństwo, co roku przypominamy zasady ewakuacji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły z budynków naszej placówki.

Akcja przebiegła sprawnie, bez paniki i zgodnie z zasadami postępowania w czasie zagrożenia pożarowego.

• Primus inter pares

• Pierwszy wśród równych sobie – to Paweł Musiał (kl. IV LO) i Damian Zielonka (kl. V T), którzy w tym roku dołączyli do znamienitego grona uczniów nagrodzonych Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Nasi uczniowie 27 listopada 2023 r. w gmachu Biblioteki Miejskiej w Lesznie uczestniczyli w gali wręczenia tych prestiżowych nagród przyznawanych uczniom osiągającym wybitne wyniki w nauce. Gratulujemy!

• KarakoRUN

• KarakoRUN- niezwykła podróż, niezwykła lekcja.
            24 listopada młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z panem Szymonem Makuchem, który jest głównym bohaterem filmu KarakoRUN. Polski biegacz jako pierwszy podjął próbę biegu na dystansie 1000 kilometrów przez trudny teren północnego Pakistanu.
            Biegł, aby wspomóc dzieci, które walczą z rakiem.
            Film oraz spotkanie to lekcja empatii, wiary w swoje możliwości i moc czynienia dobra. Czyny mają niezwykłą moc przemawiania do młodych ludzi!
            Panie Szymonie DZIĘKUJEMY. Zsoiz Pogorzela🙂

• Innowacje w naszej szkole

• W ramach innowacji pedagogicznej, która została rozszerzona o współpracę z kolejnymi służbami mundurowymi, w ZSOiZ w Pogorzeli zostało przeprowadzone kolejne spotkanie pod hasłem "Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej" w celu przekazania informacji nt. ochotniczych form służby wojskowej w tym szkolnictwa wojskowego. Udział w wykładzie i pogadance wzięła młodzież klas IV i V. Uczniowie wykazywali zainteresowanie pracą w tym zawodzie, co przełożyło się na pytania, które zadawali. Wykład poprowadził major Krzysztof Tyrcha.

• Kreatywnie i edukacyjnie w Spichlerzu Polskiego Rocka …

• … czas spędzili uczniowie pierwszej klasy pogorzelskiego technikum wraz z opiekunami : B. Roszak oraz A. Wolniak.

Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie to nazwa projektu i muzeum poświęconego  ponad 50-letniej historii polskiego rocka i jarocińskich festiwali  (pierwszy odbył się w 1970 roku). Organizowane są tu m.in. zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, elementów ekspozycji muzeum, zabaw interakcyjnych oraz metod pobudzających twórczość uczestników. Nasi uczniowie wzięli udział w dwóch zajęciach:

Rockowa koszulka - zrób ją sam! Warsztaty tworzenia rockowych koszulek metodą szablonu. Uczestnicy na podstawie prezentacji poznali wpływ muzyki na modę oraz zasady tworzenia szablonów. Potem samodzielnie tworzyli wzory, którymi ozdobili swoje koszulki.

Spichlerzowy Questing Edukacyjny  - zajęcia o  charakterze gry, która odbywa się w przestrzeni wystawy muzealnej. Trzyosobowe grupy z mapami Spichlerza rozwiązywały zadania rozwijające m.in.: liczenie, oglądanie, słuchanie, czytanie ze zrozumieniem czy pracę w grupach.

• Turniej FIFA

• 13.12.2023 w Zsoiz Pogorzela odbędzie się I Szkolny Turniej w Fife. Wszystkich zainteresowanych uczniów naszej szkoły zachęcamy do zapisów u Pana Tomasza Grobelnego i uczestnictwa.

• Obchody Dnia Niepodległości w Pogorzeli

• Uczniowie naszej szkoły uświetnili swoją obecnością obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Po mszy za Ojczyznę w świątyni wystąpili uczniowie ZSOiZ w Pogorzeli przedstawiając program słowno-muzyczny o trudnych losach Polski w drodze do niepodległości.