• TURNIEJ KOSZYKÓWKI NA 20-LECIE WSTĄPIENIA POLSKI DO UNII EUROPEJSKIEJ.

• Na dzień przed rocznicą wstąpienia Polski do UE, w Hali naszje Szkoły zagraliśmy „w Kosza”.
            Do rywalizacji przystąpiły zespoły: PORTUGALIA (Płucienniczak Andrzej, Adamek Wojcech, Stróżyk Krzysztof, Galeja Franciszek), WATYKAN (Nowicki Franciszek, Walczak Wojciech, Rudyński Jakub, Półtoraczyk Bartłomiej), KOSOWO (Maciejczyk Joachim, Krause Olaf, Stachowiak Marcin, Wojtkowiak Kamil), SAN MARINO (Kaniewski Aleksander, Gabryelczyk Maciej, Dąbrowski Tomasz, Wawrów Erwin), CYPR (Figielek Adrian, Figielek Bartosz, Szulc Paweł, Rochowiak Mateusz), FINLANDIA (Frońda Dominik, Krzyżyński Kacper, Krzyżaniak Witold, Mikołajczyk Konrad) i POLSKA (Wajnert Bartosz, Mikstacki Jakub, Ratajczak Kamil, Dubisz Filip). Klasyfikacja końcowa:
            1. Cypr
              2. San Marino
                3. Finlandia
                  4. Watykan
                    5. Kosowo
                      6. Portugalia
                       7. Polska

• Pożegnanie maturzystów 2024

• Ile razem dróg przebytych…….

26 kwietnia 2024 roku uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów klas maturalnych – ROCZNIK 2024.

Było uroczyście, wzruszająco i zabawnie.

Były świadectwa z wyróżnieniem i listy gratulacyjne.

Były nagrody za bardzo wysokie wyniki w nauce, konkursy i działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.

Były też wspomnienia na zdjęciach i filmach.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć, by powspominać tamte chwile.

• Drzwi Otwarte w naszej szkole.

• W miniony piątek uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej. . Spotkania miały formę spacerów po naszej szkole pod przewodnictwem uczniów. Można było zobaczyć poszczególne pracownie, liczne tematyczne pokazy uczniowskie, bazę dydaktyczną szkoły oraz porozmawiać z nauczycielami pracującymi w placówce. Swoją ofertę przedstawił również zaprzyjaźniony z naszą szkołą Ochotniczy Hufiec Pracy oraz pracownicy firmy z branży TLS Turbańscy sp. z o.o.

• Zdobywamy Rogalin

• 26 marca 2024 roku uczniowie klasy I liceum i czterech uczniów z klasy I technikum wraz z nauczycielami Michałem Świątkiewiczem i Dominikiem Waleńskim wybrali się do Rogalina (Muzeum Pałac w Rogalinie).

Podczas wizyty w Muzeum młodzież została oprowadzona po pałacu przez przewodnika (poznała bliżej historię tego miejsca). Następnie uczestniczyła w warsztatach pt. "O modzie i obyczajach w XIX wieku" (młodzież mogła m.in. przymierzyć stroje z tego okresu, wykonać kolorowe wachlarze, poznać panujące obyczaje w tym okresie). Uczniowie zwiedzili następnie Parowozownię. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po przypałacowym ogrodzie i parku