• I Szkolny Turniej Fifa zakończony

• I Szkolny Turniej Fifa zakończony.

Były to pełne rywalizacji i emocji dwa dni zmagań naszych uczniów. W wielkim finale spotkały cię drużyny Menchester City (Bartosz Dorsz) oraz Paris Saint German (Franciszek Galeja). Po bardzo zaciętym spotkaniu zwycięzcą turnieju został BARTOSZ DORSZ z klasy 1TSB i o to on mógł po raz pierwszy unieść wymarzony puchar.

IV miejsce: Bartosz Rudyński 4LO

III miejsce: Bartosz Figielek 4T

II miejsce: Franciszek Galeja 1LO

I miejsce: Bartosz Dorsz 1TSB

Dziękujemy każdemu z uczestników za udział w turnieju. Podziękowania należą się również niezawodnym sędziom no i oczywiście samemu organizatorowi Panu Tomasz Grobelny. Do zobaczenia za rok!

• DRZWI OTWARTE w KPP w Gostyniu

• Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu zorganizowała Drzwi Otwarte dla uczniów klas maturalnych szkół średnich z powiatu gostyńskiego. Na spotkanie z maturzystami przygotowano następujące wykłady: "Promocja zawodu policjanta-wymagania i proces rekrutacji do służby w Policji", "Służba w Wydziale Prewencji i Wydziale Ruchu Drogowego", oraz "Dlaczego warto zostać technikiem kryminalistyki".

Młodzież wykazała zainteresowanie wykładami, co przełożyło się na ilość zadawanych pytań.

Koordynatorem spotkania była podkomisarz Monika Curyk.

• Kolędowanie uczniów ZSOiZ z pogorzelskimi seniorami

• Dzisiaj przedstawiciele naszej społeczności szkolnej odwiedzili naszych Przyjaciół z Klubu Seniora. Przyszliśmy z kolędą, życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi oraz światełkiem miłości i pokoju. Uśmiechy, które otrzymaliśmy w zamian są dla nas największą satysfakcją (pyszne pierniczki także).

~OSUWPN~

• Rozgrywki FIFA

• Po pierwszym dniu zmagań, spośród 48 zawodników do kolejnego etapu awansowało 16. Już w piątek kolejny dzień emocji, podczas którego poznamy zwycięzcę. Poniżej rozstawienie zawodników w Fazie Pucharowej.

• Mikołaje 2023

• Wesołych Świąt, akcja „MIKOŁAJE 2023” w ZSO i Z w Pogorzeli podsumowana

Ogromne podziękowania dla Uczennic, Uczniów, ich Rodziców i Opiekunów oraz Wychowawców za to, że dzięki bezinteresownej hojności samotne i potrzebujące osoby zostaną wsparte świątecznymi podarunkami, które już do nich pojechały.

Zakończyliśmy i posumowaliśmy pomocową akcję Mikołaje 2023 na rzecz dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej, osób starszych i niepełnosprawnych, której koordynatorami są Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz Stowarzyszenie „Dziecko”

Ważne jest to, że prezenty przygotowane przez Uczennice i Uczniów umilą Święta i, mamy nadzieję, przysporzą uśmiechu drugiemu Człowiekowi.

SU ZSO i Z w Pogorzeli

• Mikołajki we Wrocławiu

• W Mikołajki klasy I LO, II LO, 4T i część klasy IT wraz z nauczycielami wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Byliśmy w Muzeum Panoramy Racławickiej, Galerii Dominikańskiej oraz na Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbywał się na wrocławskim rynku.

Mimo zimowej aury młodzieży dopisywały humory. We Wrocławiu na każdym kroku widać zbliżające się już Święta.