Rekrutacja 2021/2022

Drzwi otwarte - sprawozdanie

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli po raz kolejny zorganizował dni otwarte. 24 i 25 lutego br. gimnazjaliści wraz z rodzicami oraz nauczycielami odwiedzili pogorzelską placówkę, gdzie mogli poznać ciekawą ofertę edukacyjną szkoły i realizowane przez nią przedsięwzięcia.

 

Przybyłych gości powitał dyrektor Jarosław Adamczak oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali materiały informacyjne i reklamowe, a także ciekawą prezentację multimedialną zawierającą m.in. krótką historię szkoły, kierunki kształcenia na przyszły rok szkolny oraz sposób rekrutacji. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie szkoły – z punktu informacyjnego gospodarze kierowali zainteresowanych do poszczególnych klas tematycznych, gdzie każdy znalazł coś dla siebie.

W pracowniach komputerowych zorganizowano czas i materiały głównie dla tych, którzy interesują się elektroniką. Przedstawiono im nie tylko szkolne wyposażenie i osiągnięcia techniczne, ale umożliwiono również bezkarne rozkręcanie komputerów oraz oczywiście ich złożenie! Ponadto szczegółowo zostały omówione zasady kształcenia przyszłych techników różnych specjalności.

W innej sali zorganizowano studio urody - tu oferowano niezłą zabawę podczas awangardowych stylizacji fryzur i modnego wizażu. Gości zaś obdarowywano niebanalnymi pamiątkami w postaci ozdób wykonanych przez utalentowane artystycznie uczennice.

Poszukujący mocniejszych wrażeń mogli podziwiać „wybuchowe" doświadczenia chemiczne, które z powodzeniem przeprowadzili członkowie Szkolnego Towarzystwa Chemicznego.

Amatorów muzyki różnego rodzaju maturzyści zaprosili na przednią zabawę w stylu karaoke.

Z kolei na hali sportowej dla osób aktywnych odbywał się turniej piłki siatkowej dla uczniów gimnazjów i reprezentacji klas pierwszych ZSOiZ w Pogorzeli.

Gimnazjalistom zainteresowanym zdobywaniem konkretnej profesji umożliwiono skorzystanie z poradnictwa zawodowego. Przyszli fachowcy mogli zapoznać się m.in. ze szczegółami rekrutacji, przebiegiem nauki oraz propozycją ścieżki kariery zawodowej.

W związku ze zmianami w kształceniu zawodowym kierownik szkolenia praktycznego pan Alfred Siama przygotował szkolenie dla pracodawców, którzy w swych w swych firmach prowadzą praktyczną naukę zwodu i od wielu lat współpracują ze szkołą. W spotkaniu tym brali również udział przedstawiciele władz gminny z burmistrzem Panem Piotrem Curykiem na czele.

Warto dodać, że dla gimnazjalistów została przygotowana niecodzienna atrakcja. Specjalnie dla nich, w ramach innowacji pedagogicznej „Spotkania z kryminalistyką", przybyli przedstawiciele gostyńskiej policji: zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu Pan Piotr Gorynia oraz technik z wydziału kryminalnego. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca policjanta w różnych dziedzinach jego działalności oraz uczestniczyli w pokazie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i metod kryminalistyki - sami próbowali "zdjąć" swoje odciski palców, stosując różne proszki i pędzle.

Dopełnieniem kryminalnej edukacji są coroczne wyjazdy uczniów wraz z opiekunami na obóz policyjny w Kiekrzu, gdzie ciekawe zajęcia - również w terenie - sprzyjają poznawaniu pracy stróżów prawa oraz integracji z młodzieżą z innych szkół.

Na szkolnym korytarzu duże zainteresowanie wzbudzał ogromny ekran, na którym w formie elektronicznej zaprezentowano "migawki z życia szkoły". Znalazły się tam zdjęcia z najważniejszych wydarzeń ostatnich kilku lat barwnej historii placówki. Podczas „Drzwi Otwartych" w ZSOiZ w Pogorzeli mury szkoły rozbrzmiewały wesołym gwarem.

Liczni goście mieli okazję nie tylko zwiedzić szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną dla młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2013/2014, ale przede wszystkim zaobserwować bogate życie Zespołu, a tym samym również miło i aktywnie spędzić czas.

 Dla wszystkich gości organizatorzy przygotowali  kawiarenkę i słodki poczęstunek oraz grochówkę z kotła.

Znajdź nas na Facebooku

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
29 Stycznia 2022
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna,
Walerian, Waleriana, Waleriusz,
Zdzisław

Do końca roku zostało 337 dni.
Zodiak: Wodnik

Licznik odwiedzin

012988062
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tyg.
Do poprz. tyg.
W tym mies.
W poprz. mies.
Razem
1943
15023
72864
12850371
271723
237260
12988062

Twoje IP: 54.204.189.2
Czas: 2022-01-29 01:45:35

Zakończenie roku szkolnego

24.06.2022 - 08:00 o'clockCDUB - CountDown-Up Big