WAGARY NA UNIWERSYTECIE

Pierwszy dzień wiosny część uczniów ZSOiZ  spędziła na „Wagarach z Przyrodą”  przygotowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu .

Była to świetna okazja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  do zapoznania się z ofertą edukacyjną Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii. Podobnie jak              w ubiegłym roku, mury budynku Biocentrum zapełniły się chłonną wiedzy młodzieżą (ponad 600 osób!), która mogła dowiedzieć się między innymi, czy rośliny odczuwają stres, jakie są kierunki rozwoju sztucznej inteligencji oraz zapoznać się z pozytywnymi i negatywnymi aspektami występowania mikroorganizmów w środowiskach naturalnych.

Studenci i doktoranci rolnictwa, ekoenergetyki, biotechnologii i ochrony środowiska oprowadzali młodzież po stoiskach, wyjaśniając i przedstawiając różnego rodzaju eksperymenty. Uczestniczy mieli między innymi możliwość zobaczenia jak balon czy róża reagują na kontakt z ciekłym azotem, a także obserwować, jak w polu magnetycznym zachowuje się ferrofluid – substancja reagująca na silny magnes.

Wyjazd na „Wagary z Przyrodą” - zorganizowany przez szkolnego doradcę zawodowego - miał charakter wycieczki zawodoznawczej i stał się jedną z okazji ułatwiających młodzieży podjęcie decyzji co do swojej przyszłości, zaś szeroka oferta warsztatów i wykładów pozwoliła na głębsze zapoznanie się przyszłych studentów ze specyfiką zawodów, które będą odgrywać istotną rolę w szeroko pojętej branży rolniczej.

22 Lipca 2019
Albin, Bolesława, Bolisława,