XVI Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy w ZSOiZ w Pogorzeli

3 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli odbył się XVI Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy, który był współfinansowany ze środków otrzymanych od Powiatu Gostyńskiego. Zadanie publiczne zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie Nowoczesna Szkoła przy wydatnym wsparciu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli oraz Rady Rodziców działającej przy szkole.

Realizacja konkursu miała miejsce na terenie ZSOiZ w Pogorzeli. Osoby zaangażowane przy konkursie to członkowie Stowarzyszenia Nowoczesna Szkoła oraz nauczyciele, uczniowie ZSOiZ w Pogorzeli.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klasy III gimnazjum, VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz pierwszych klas ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania wiedzą matematyczno–przyrodniczą; poszerzenie wiedzy o własnym regionie, kraju, kontynentach, świecie; kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy z matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii; stwarzanie młodzieży możliwości współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień i propagowanie zasad zdrowej rywalizacji; motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym; promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli oraz nauk matematyczno-przyrodniczych.

W tym roku do czterech przedmiotów, które obowiązywały na konkursie, została dopisana geografia, aby konkurs stał się bardziej ciekawy i rywalizacja była jeszcze większa.

W przerwach miedzy poszczególnymi częściami i w oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy mogli zwiedzić szkołę i salę gimnastyczną.

Konkurs jest oceniany w dwóch kategoriach. W pierwszej kategorii najlepszy okazał się Wojciech Krawiec ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu, drugie miejsce zajął Michał Łagoda ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach, a na miejscu trzecim uplasował się Szymon Szymański, tak jak zwycięzca, ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu. W II kategorii najlepsza okazała się Amanda Cicha, następnie Oskar Ratajczyk i Wiktoria Kaźmierczak – uczniowie klas pierwszych ZSOiZ w Pogorzeli.

Laureaci z rąk  Burmistrza Pogorzeli Pana Piotra Curyka i Dyrektora Zespołu Szkół Pana Jarosława Adamczaka otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcom gratulujemy i osoby zainteresowane konkursem matematyczno- przyrodniczym zapraszamy do udziału za rok!

Znajdź nas na Facebooku

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
6 Lipca 2020
Imieniny obchodzą
Agrypina, Chociebor, Dominik, Dominika,
Goar, Gotard, Lucja, Łucja, Niegosław

Do końca roku zostało 179 dni.
Zodiak: Rak

Licznik odwiedzin

007218177
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tyg.
Do poprz. tyg.
W tym mies.
W poprz. mies.
Razem
8836
11192
97211
7058910
73068
319089
7218177

Twoje IP: 3.236.97.49
Czas: 2020-07-06 19:33:34

Zakończenie roku szkolnego

26.06.2020 - 08:00 o'clockCDUB - CountDown-Up Big