Drużyna ZSOiZ w Pogorzeli na V Turnieju Klas Policyjnych w Jarocinie

Już po raz piąty młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli uczestniczyła w ramach innowacji pedagogicznej „Spotkania z Kryminalistyką” w Turnieju Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej, jest hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów. Odbył się pod Patronatem Honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego.

Podczas Turnieju prezentują się trzyosobowe drużyny ze szkół, które mają podpisaną Umowę Partnerską z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu.

Jak co roku w ramach turnieju, który po raz drugi odbył się w formule dwudniowej, rozegrane zostały następujące konkurencje: policyjny tor przeszkód, rzut granatem do celu oraz I pomoc przedmedyczna, w której ocenie podlegało: zabezpieczenie miejsca wypadku, czynności wezwania pomocy, bezpieczeństwo ratowników, ocena stanu poszkodowanego i udzielenie pomocy. Czwarta konkurencja  - strzelanie odbyła się w strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Po zakończeniu konkurencji jarocińskich drużyny wraz z opiekunami udały się do Żerkowa, gdzie mieli zapewniony nocleg i inne atrakcje. Na miejscu, w późnych godzinach wieczornych musieli się zmierzyć z jeszcze jedną konkurencją – nocny tor przeszkód. Podczas jej pokonywania mieli do wykonania siedem zadań: toczenie opony, wciąganie za pomocą liny umocowanego przedmiotu, układanie puzzli, przeciąganie się na linie, czołganie pod linkami, przejście nad linkami, strzelanie z wiatrówki do celu, pokonanie sieci rozpiętych lin, transport rannego.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zawodach nie tylko, aby rywalizować z innymi drużynami, ale także, żeby zdobywać nowe umiejętności i wymieniać się doświadczeniami z kolegami z klas mundurowych. Mieli na to okazję wraz z opiekunami podczas wieczornego ogniska i na kręgielni.

W tym roku naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z uczniów klasy pierwszej i choć zawody odbywały się w piątek i sobotę, to bardzo chętnie wzięli w nich udział. Nie zajęliśmy czołowego miejsca, ale zdobyliśmy kolejne cenne umiejętności i doświadczenia, które na pewno zaprocentują w następnych latach. Na uwagę zasługuje fakt, że nasza szkoła była jedyną z powiatu gostyńskiego.

Dzisiaj jest: Piątek
20 Września 2019